+48 32 787 68 98

Porady prawne

Najważniejsze informacje ze świata prawa z pierwszej ręki

Anna Rzeszutko

Ile kosztuje napisanie pisma przez prawnika

Wynagrodzenie za sporządzenie pisma procesowego przez profesjonalnego pełnomocnika, którym jest np. adwokat uzależnione jest od różnych czynników, m.in. od rodzaju pisma, skomplikowania sprawy, czasami również konieczności zapoznania się z dodatkowymi materiałami znajdującymi się w aktach innej sprawy, odszukaniem konkretnych akt sprawy.

Od czego zależy koszt napisania pisma przez prawnika?

Zazwyczaj koszt sporządzenia pisma przez prawnika uzależniony jest również od tego czy pismo będzie podpisywane przez profesjonalnego pełnomocnika, czy też zostanie przez niego jedynie zredagowane, a klient podpisze je we własnym imieniu. Możliwe jest również, iż początkowo Mocodawca życzy sobie aby przygotować pismo w jego imieniu, a dopiero na kolejnym etapie sprawy zleci Kancelarii jej prowadzenie, co również ma wpływ na finalne wynagrodzenie.

Indywidualna wycena kosztu napisania pisma przez prawnika

Często nie jest możliwe określenie wysokości należnego wynagrodzenia z góry, gdyż zależy to od skomplikowania i rodzaju sprawy. Nierzadko dwie z pozoru podobne do siebie sprawy, w efekcie końcowym będą różnić się od siebie tak dalece, że jednakowa ich wycena mogłaby okazać się krzywdząca dla klienta.

Dlatego też, do każdego zlecenia tutejsza Kancelaria podchodzi indywidualnie i proponuje najlepsze dla Klienta rozwiązanie. Zapraszamy.

‹  powrót