+48 32 787 68 98

Sprawy majątkowe

Pomagamy najlepiej zabezpieczyć Państwa interesy majątkowe

Anna Rzeszutko

Zagadnienia finansowe i podział majątku

Po rozwodzie lub separacji, ale często także jeszcze zanim jeszcze rozwód nastąpi (można bowiem ustanowić intercyzę jeszcze w czasie trwania małżeństwa), albo także po rozstaniu w związku konkubenckim, może powstać konieczność podzielenia się majątkiem, który został zgromadzony w czasie trwania związku. Z praktyki ze współpracy z Klientami, najczęściej zdarza się, że nie są Oni świadomi, co dokładnie do wspólnego majątku (zgromadzonego w czasie trwania małżeństwa/związku) wchodzi i jakie w związku z tym mają prawa oraz co i ile mogą uzyskać. Pomagamy najlepiej zabezpieczyć Państwa interesy majątkowe, podpisać korzystne umowy dzielące majątek, rozliczyć nakłady poniesione z własnych pieniędzy oraz sprawnie przeprowadzić cały proces sądowy o podział majątku.

Sprawy majątkowe i podział majątku przed ślubem

Zapraszamy na spotkanie wstępne w siedzibie naszej Kancelarii adwokackiej, na którym uzyskacie Państwo poradę prawną dotyczącą możliwości majątkowych w Waszej konkretnej sprawie. Zapraszamy także osoby zamierzające wstąpić w związek małżeński lub będące w związku, w którym współmałżonek zaciąga długi, celem uzyskania informacji na temat możliwości zabezpieczenia się przed odpowiedzialnością za długi współmałżonka.

Podział majątku wspólnego i rozdzielność majątkowa

W sprawach majątkowych prowadzimy głównie następujące sprawy:

  • o podział majątku wspólnego przed sądem;
  • negocjacje pozasądowe w zakresie umowy o podział majątku i ustalenia tego co i komu się należy i za jaką spłata drugiej strony;
  • o ustanowienie rozdzielności majątkowej jeszcze w czasie trwania małżeństwa i podpisanie umów w zakresie spłaty zadłużenia.

Zapraszamy do kontaktu pod numerem 32 787 68 98, 502 141 330 lub wizyty w kancelarii – Katowice, ul. Kawek 2a/1